×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
false
falseروسیه صادرات نفت سیاه به آمریکا را در شش ماه نخست سال ۲۰۲۰ در رکورد بالایی حفظ کرد تا جای خالی بشکه های نفت سنگین ونزوئلا را که خریدشان در آمریکا حدود یک سال پیش متوقف شد را پر کند.

به گزارش ایسنا، آمریکا سال گذشته با هدف سرنگونی دولت سوسیالیست نیکلاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا صادرات نفت این کشور را هدف گرفت و صادرات ونزوئلا اکنون به پایینترین حد در حدود ۸۰ سال گذشته سقوط کرده است. اما با وجود بحران اقتصادی وخیم، مادورو همچنان در قدرت مانده و موفق شده بخشی از صادرات نفت را حفظ کند.

از آنجا که بسیاری از پالایشگاههای نفت آمریکا معمولا نفت سنگین را پالایش می کنند، این کشور خرید نفت سیاه را از روسیه افزایش داده است. طبق آمار رفینیتیو آیکان، صادرات مسکو در سال ۲۰۱۹ دو برابر نسبت به سال ۲۰۱۸ افزایش یافت و به ۱۱ میلیون تن رسید.

واردات نفت سیاه آمریکا از روسیه در شش ماه نخست امسال به ۵.۳ میلیون تن افزایش یافت و در مسیر برابری با حجم بالای واردات سال ۲۰۱۹ قرار دارد.

آمریکا عمدتا نفت سبک تولید می‌کند که مناسب استفاده در مجتمعهای پالایشگاه طراحی شده برای پالایش نفت سنگین آمریکای لاتین نیست. صنعت شیل آمریکا هم تولیدش را در بحبوحه تقاضای ضعیف کمتر کرده است.

واشنگتن برخلاف روسیه در توافق کاهش تولید نفت گروه اوپک پلاس که از ماه مه آغاز شده و تا آوریل سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت، حضور ندارد.

یک معامله گر نفت سیاه روسی به رویترز گفت: کاهش تولید نفت سنگین اوپک و از دست رفتن بشکه های نفت ونزوئلا از سقوط تولید نفت شیل برای آمریکا بدتر بوده است.

نفت سیاه ارزانتر از گرید نفتی اورال روسیه است که اخیرا به دلیل کاهش تولید جهانی به شدت افزایش پیدا کرده و به آمریکا هم صادرات دارد.

بر اساس گزارش رویترز، نفت سیاه روسیه عمدتا به منطقه خلیج مکزیکوی آمریکا وارد می شود که هیوستون و گالوستون در ایالت تگزاس را شامل می شود. صادرات نفت سیاه روسیه به آمریکا از بندر اوست لوگا در دریای بالتیک انجام می شود و در فاصله ژانویه تا ژوئن ۳.۳ میلیون تن صادر شده است.

انتهای پیاممنبع خبر

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true