×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
false
false


در گذشته اگر افراد می‌خواستند کسب و کاری برای خود دست و پا کنند، حتماً باید سرمایه زیادی برای این کار می‌داشتند؛ اما این روزها شرایط تغییر کرده است. امروزه اگر افراد تصمیم به ایجاد کسب و کار شخصی خودشان داشته باشند، مراکز و پایگاه‌هایی برای حمایت از آنها و در اختیار قرار دادن منابع حداقلی لازم برای رشد کسب و کارهایشان وجود دارند؛ مراکز  شتاب دهنده کسب و کار، نمونه از این حامیان هستند.

شتاب دهنده فضایی است که با در اختیار قرار دادن منابع مختلف از قبیل آموزش، سرمایه، فضای کار اشتراکی، افراد متخصص و خبره در حوزه‌های مختلف کسب و کار – که به آن‌ها اصطلاحا منتور هم گفته می‌شود – و گاها تیم، شرایط را برای رشد و توسعه یک استارتاپ و در نهایت موفقیت آن هموار می‌کند.

اما همه‌گیری ناگهانی ویروس کرونا در اواخر سال ۱۳۹۸، شرایط را برای  کسب‌وکارهای نوپا  سخت‌تر کرد و برنامه‌ریزی‌های بسیاری از آنها را کاملا بر هم ریخت. ناگهان استارتاپ ها دیگر نمی‌توانستند به صورت حضوری با تیم خود کار کنند یا چندین بار در هفته به دیدن سرمایه‌گذارهای مختلف رفته و برای جذب سرمایه دمو ارائه دهند. به نظر می‌رسید ویروس کرونا همه چیز را به هم ریخته باشد؛ اما مثل همیشه، افرادی برای حل این مشکل هم دور هم نشسته و تصمیم گرفتند این مشکل را حل کنند. در نتیجه این گفتگوها ایده‌ی راه‌اندازی شتابدهنده مجازی متولد شد.

شتاب دهنده مجازی وینوهاب، نسل جدیدی از شتابدهنده‌هاست. افراد و تیم‌ها در شتاب دهنده‌های مجازی می‌توانند فارغ از موقعیت جغرافیایی و بدون حضور فیزیکی، کسب و کار نوپای خود را با موفقیت رشد و توسعه دهند. خدمات پیش شتابدهی و شتابدهی آنلاین وینوهاب برای کارآفرینان و علاقمندان به کارآفرینی بدون محدودیت زمانی برگزار میشود و افراد برای شرکت در این دوره‌ها نیازی به منتظر ماندن تا زمان اعلام فراخوان نخواهند داشت. به بیانی ساده‌تر، در شتابدهنده مجازی وینوهاب افراد می‌توانند در هر بازه زمانی برای استفاده از خدمات وینوهاب اقدام نمایند. تیم‌ها در کنار خدماتی که از شتابدهنده مجازی وینوهاب دریافت کرده‌اند، می‌توانند با دسترسی به شبکه‌ای عظیم از سرمایه‌گذاران و منتورهای تخصصی در سرتاسر جهان کسب‌وکار خود را رشد دهند.

علاوه بر این، چنانچه افراد و تیم‌ها موفق شوند در مرحله پیش شتابدهی، نمونه قابل پذیرشی از محصول نهایی خود بسازند و همچنین سرمایه‌گذاران عضو وینوهاب علاقمند به استارتاپ آنها شوند، می‌توانند سرمایه موردنیاز خود را دریافت کرده و وارد مرحله شتابدهی وینوهاب شوند.

این در حالی است که برای استفاده از خدمات شتابدهنده‌های مجازی لزومی ندارد در یک حوزه‌ی خاص مشغول به فعالیت باشید. تنها شرط لازم برای حضور در دوره‌های پیش‌شتابدهی و شتابدهی وینوهاب، داشتن یک  ایده استارتاپی  و روحیه مقاومت و کارآفرینانه است.

تمامی موارد گفته شده، در شرایط عادی صدق می‌کند. اما وینوهاب تصمیم دارد این شرایط هموار برای کارآفرین شدن را در اختیار جوانان سخت‌کوشی که در گذشته صرفا به دلیل حضور در شهرهای دورافتاده و محروم دسترسی به این امکانات نداشتند، درنظر بگیرد.

در این راستا پدرام سلطانی، رئیس هیئت مدیره پرسال، خاطر نشان می‌کند:

“پرسال قصد دارد در سال ۱۴۰۰ از ۱۰۰ تیم استارتاپی که در مناطق کمتر برخوردار هستند، حمایت کند.”

کسب و کارهای نوپا برای موفقیت، نیاز به داشتن یک همراه و منتور در کنار تیم خود دارند؛ منتوری که خود در این زمینه تجربه‌‌ چشمگیری داشته باشد. وینوهاب در خلال دوره‌های شتابدهی و پیش‌شتابدهی خود، برای هر تیم یک منتور اختصاصی هم در نظر گرفته که آن‌ها را در این مسیر پرپیچ و خم هدایت کند.

و در آخر، گفتنی است که خدمات شتابدهنده مجازی وینوهاب تنها به استارتاپ‌ها محدود نمی‌شود. سرمایه‌گذارانی که به شبکه سرمایه‌گذاری وینوهاب می‌پیوندند، می‌توانند از خدمات زیر بهره‌مند شوند:

 • امکان مشاهده تمامی استارتاپ‌های آماده جذب سرمایه
 • امکان تنظیم جلسات با استارتاپ‌ها و غربالگری آن‌ها برای جذب سرمایه
 • امکان سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ‌ها و دریافت سهام
 • امکان دسترسی به پنل سرمایه‌گذاران و استفاده از امکانات آن (رصد وضعیت استارتاپ‌های سرمایه‌گذاری شده، دسترسی به اطلاعات مالی و حقوقی استارتاپ‌ها، مدیریت استارتاپ‌ها، دسترسی آنلاین به محتواهای آموزشی سودمند و غیره)

در طرف دیگر، شتابدهنده مجازی وینوهاب می‌تواند منتورهای اکوسیستم کارآفرینی ایران و سایر کشورها را نیز سهیم کند. مشاوران و منتورهایی که عضو خانواده بزرگ شتابدهنده وینوهاب هستند، می‌توانند از امکانات زیر بهره‌مند شوند:

 • امکان دسترسی به پنل مشاوران و استفاده از امکانات آن (مدیریت درخواست‌ها و جلسات مشاوره، مدیریت وضعیت مالی و حسابداری خود، مدیریت ساعات مشاوره و زمان‌های آن و غیره)
 • امکان مشاهده ابزارها و محتواهای آموزشی آنلاین حوزه کسب و کار مورد استفاده استارتاپ ها و کمک از این موارد جهت بازدهی بیشتر جلسات مشاوره و منتورینگ
 • امکان ارسال فایل‌ها و مستندات به استارتاپ ها و همچنین دریافت گزارش‌های از آن‌ها بصورت کاملا آنلاین

و در نهایت، سازمان‌ها نیز می‌توانند از خدمات شتابدهنده وینوهاب در قالب زیر استفاده نمایند:

 • امکان پیاده‌سازی API در سرویس‌های درون سازمانی
 • امکان بهره‌مندی از شبکه سرمایه‌گذاران، منتورها و آکادمی آموزشی آنلاین وینوهاب
 • امکان درخواست شخصی‌سازی API
 • امکان استفاده از خدمات شتابدهی و پیش شتابدهی وینوهاب و مدیریت تیم‌های استارتاپی خود
 • امکان ایجاد نوآوری باز در سازمان به واسطه استارتاپ‌های عضو پلتفرم شتابدهنده مجازی وینوهاب

“این مطلب تبلیغاتی است”

انتهای پیام/منبع خبر

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true