×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
false
false

یک کارشناس مسکن درباره وضعیت بازار مسکن گفت: معاملات بازار مسکن در ماه‌های آینده قفل خواهد شد و رکود کامل در بخش خرید و فروش ایجاد می‌شود؛ چرا که قیمت‌ها مطرح شده به هیچ عنوان کارشناسی نیست و هر مالکی بر حسب علاقه خود بر ملکش قیمّت‌گذاری می‌کند .

عباس شوکتی در پاسخ به این پرسش که حباب بازار مسکن چه زمانی شکسته می‌شود، اظهارکرد: در وضعیت فعلی شاهد بی‌سابقه‌ترین رکود هستیم. تا زمانی‌که قیمت‌های نامتعارف شکسته نشود، بازار مسکن قفل خواهد بود.

او در توصیه‌ای به خریداران تصریح‌کرد: برای خرید ملک باید به این موضوع‌ها توجه شود، به عنوان مثال یک زمین سیصد متری که در آن ده واحد ساخته می‌شود هر واحد سی متر قدر السهم آن است. به‌واقع چنانچه آن زمین متری ۱۰ میلیون تومان ارزش‌گذاری شده باشد سیصد میلیون پول قدرالسهم آپارتمان می‌شود. به‌ازای هر متر مربع ، یک میلیون و پانصد هزار تومان هزینه ساخت است، که طبق مثال زمین سیصد متری ، آپارتمان نود متری در آن زمین ساخته می‌شود که با قیمّت یک میلیون پانصد هر متر ضرب در نود متر می‌شود که قیمّت ساخت آن یکصد و سی و پنج میلیون تومان است.

شوکتی در ادامه گفت: سود متعارف هم بیست درصد است که جمع سیصد میلیون قدرالسهم و ساخت، چهارصد و سی و پنج میلیون می‌شود که بیست درصد سود ساخت آن یعنی هشتاد و هفت میلیون است. بنابراین برای هر آپارتمان که کاملا متعارف و منطقی است که در کل قیمّت آن آپارتمان پانصد و بیست و دو میلیون تومان است. با این وجود مردم از این قیمّت هر چقدر بالاتر خرید کنند، حباب خریداری کرده‌اند.

به گفته او؛ مردم چنانچه فوریتی در زمینه خرید خانه ندارند، دست نگه دارند چراکه حباب قیمت مسکن شکسته خواهد شد.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true