×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
false
false


مهدی طغیانی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه در بحث عمل به اقتصاد مقاومتی موضوع گفتمانی و فضای فرهنگی آن طور که باید دیده نشده است، گفت: فرهنگ کار،‌ مصرف، تولید، بهره وری، استفاده بهینه از منابع، فرهنگ مبادلات و تجارت از جمله موضوعاتی است که اقدامات لازم برای گسترش آنها صورت  نگرفته است.

استاد دانشگاه اصفهان با بیان اینکه، ترویج عملی فرهنگ اقتصاد مقاومتی بایستی از مدارس و در بین کودکان هم آغاز شود، گفت: ضعف در این موارد تنها صورت مساله است و راهکار آنها در مباحث فرهنگی و تربیتی است. بر این اساس بایستی محصولاتی تولید و در فضای مدارس و رسانه‌‌ها ترویج شود تا ضعفهای اشاره شد برطرف گردند.

به گفته این کارشناس اقتصادی، خروجی این مباحث از آنجا که کودکان روی خانواده  موثرند هم میتواند در شرایط فعلی اثر گذار باشد و هم در فرهنگ نسل بعد نیروی کار تحولات خود را ایجاد کند.

وی گفت: تعلیم و تربیت اقتصادی جنبه‌های مختلفی دارد که در حال حاضر در حوزه محصولات آموزشی اقداماتی انجام شده است.

این کارشناس حوزه اقتصاد مقاومتی تاکید کرد، برای کودکان ۶ تا ۸ سال و همچنان برای ۱۰ تا ۱۲ ساله با توجه به اقتضائات سنی آنها محصولاتی را آماده کرده‌ایم که همانطور که اشاره شد می‌تواند چه امروز و چه سالهای آینده تاثیرات قابل توجهی داشته باشد.

طغیانی گفت: برای محصلان ۱۳ تا ۱۵ سال در مقطع دبیرستان برنامه جداگانه‌ای در نظر گرفته ایم تا مفاهیم اقتصاد مقاومتی به آنها آموزش داده شود. این اموزشها  بیشتر جنبه آموزشی و کارگاهی دارد تا فرهنگ کار و مصرف بهینه در جامعه نهادینه شود.

 

انتهای پیام/Source link

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true